Co się zmieniło na przestrzeni lat

Wygląd okien, jak i układ zmieniały się na przestrzeni lat. Już od dawna, poza podstawowymi funkcjami, takimi jak: zabezpieczenie przed stratą ciepła i szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych, okna pełniły funkcje ozdobne. Niektóre z nich przybierały formę na tyle kunsztowną, że były uznawane za małe dzieła sztuki. Z biegiem lat zaczęto produkować okna o coraz prostszej formie, aż w końcu w ogóle przestano je ozdabiać.

Montaż okien Retro

Na ulicach miast widzimy wiele zabytkowych budynków, a nawet całych kompleksów, dla których chcielibyśmy zatrzymać czas w miejscu. Jednym ze sposobów, aby tego dokonać, jest montaż okien retro. Stanowią one nie tylko odpowiednią barierę ciepło- i dźwiękochłonną, lecz także są naturalnym uzupełnieniem architektonicznym budynków, które lata świetności mają już za sobą. Dążąc do przywrócenia dawnego blasku tym obiektom, producenci tworzą okna jak najwierniej oddające wygląd zdobień, kształt, kolor, układ szprosów, wzór szyb itp. Ich celem jest zaprojektowanie okien, które będą wyglądały jak stare, oryginalne okna sprzed dziesiątków lat.

Zastosowanie nowoczesnej technologii i serca

Okna retro to wyjątkowe wyroby, stanowiące połączenie nowoczesnej technologii, która gwarantuje dobre parametry termo i dźwiękoizolacyjne oraz serca zachowującego oryginalny styl sprzed lat.

Okna retro do budynków zabytkowych i nie tylko

Okna retro najlepiej prezentują się w budynkach zabytkowych, rekonstruowanych oraz poddawanych renowacji. Tego typu okna idealnie komponują się z elewacją domów stylizowanych na stare dworki i pałace. Projektowane przez nas okna retro będą stanowiły idealne uzupełnienie bryły budynku.

Sprawdź pozostałe kategorie okien:

Title

x
Call Now Button