Strona główna Okna Okna Aluminiowe

Aluminium – najważniejsze właściwości

Jakie są zalety aluminium? Jest to materiał wyjątkowo trwały, niewymagający praktycznie żadnej konserwacji. W przypadku zarysowania powierzchni lakierniczej, powstałe uszkodzenia można łatwo naprawić (zwłaszcza w przypadku stolarki pomalowanej na jednolity kolor RAL; jest to trudniejszym zadaniem w przypadku lakierowania kolorami drewnopodobnymi, na których widać namalowaną strukturę drewna: słoje itp.).

Okna dla Inwestorów

W sprzedaży posiadamy okna aluminiowe o szerokim wachlarzu zastosowań. Najczęściej wykorzystywane są przez obiekty handlowe, usługowe i produkcyjne. Okna nie wymagają dodatkowych profili wzmacniających podobnie jak przy oknach drewnianych.

Okna aluminiowe – dwa systemy

Zastosowane w produkcji aluminiowe profile, są lekkie i trwałe. Wyróżniamy dwa systemy stolarki aluminiowej:

Pierwsza grupa to tzw. aluminium zimne, w tym wypadku profile są jednokomorowe, a ich zewnętrza powierzchnia jest wykonana z tego samego kawałka metalu co wewnętrzna, wskutek czego temperatury powierzchni zewnętrznej i wewnętrznej są niemal identyczne. Stolarka okienna z tego typu profilu nie sprawdzi się jako zewnętrza, gdyż w przypadku niskich temperatur na jej wewnętrznych powierzchniach będzie występowało roszenie, skraplanie pary wodnej, a nawet jej zamarzanie. Takie profile znajdują zastosowanie wewnątrz pomieszczeń. Niejednokrotnie możemy się spotkać z przeszkleniami stałymi i drzwiami wejściowymi, wykonanymi z aluminium, gdyż możemy sobie dość swobodnie dobierać gabaryty tych wyrobów i dopasowywać je do swoich potrzeb, nie trzymając się typowych rozmiarów, w których można kupić drzwi wewnętrzne płycinowe czy ramowe, bazujące na drewnie.

Przekrój drzwi wewnętrznych z aluminium zimnego

Druga grupa to tzw. aluminium ciepłe, a więc profile co najmniej trzykomorowe, składające się z elementu zewnętrznego (kawałka aluminium mającego bezpośredni kontakt ze środowiskiem atmosferycznym), wewnętrznego (kawałka aluminium mającego kontakt ze środowiskiem wewnątrz lokalu) i tzw. przekładki termicznej (elementu z wytrzymałego tworzywa sztucznego, łączącego dwie wcześniej wymienione części i zapewniającego ich odizolowanie termiczne).

Przekrój okna zewnętrznego z aluminium ciepłego
Przekrój drzwi zewnętrznych z aluminium ciepłego

Sprawdź pozostałe kategorie okien:

Title

x
Call Now Button