Styl Modern

Podobnie jak w każdej branży, również w branży stolarki budowlanej występuje moda. Nie zmienia się ona co prawda tak często, jak na przykład w branży odzieżowej, jednak na przestrzeni lat jest wyraźnie zarysowana.

W latach 90-tych ubiegłego wieku i na początku obecnego modne były okna i drzwi łukowe w kolorze „mahoń”, z wąskimi (8 mm) szprosami wewnętrznymi, najczęściej w kolorze złotym. Od około 2005 roku najpopularniejszymi profilami okiennymi były i nadal w znacznym stopniu są, tzw. profile „Soft-Line”, o miękkich, zaoblonych   krawędziach, a najpopularniejszym kolorem stolarki jest kolor „orzech”. Chociaż styl ten występuje jeszcze często obecnie , to od około 2010 roku jest zastępowany przez stolarkę w kolorach grafitowych o możliwie płaskich powierzchniach, z krawędziami o małych promieniach lub kanciastymi. W przeciwieństwie do zawsze pięknych okien retro, których celem było przede wszystkim „patrzenie na okno”, obecne trendy kierują się ku „patrzeniu przez okno” czyli ku stolarce o jak największych gabarytach i jak największej powierzchni szyb oraz ku „łączeniu domu ze światem” poprzez składane drzwi tarasowe, które po złożeniu pozwalają na jak największą wolną przestrzeń (jak największe „światło przejścia”).

Ważne: Planując okna tarasowe do swojego domu proszę pamiętać o tym, że skrzydło rozwierane na przykład w celu wyjścia na taras, to poza specjalnymi konstrukcjami skrzydło o maksymalnej szerokości 100 cm. Żeby uzyskać większe światło przejścia stosujemy skrzydła przesuwne, a największe uzyskamy przy skrzydłach składanych. Planując z kolei duże przeszklenia należy pamiętać o odpowiedniej grubości szyb dobranych pod kątem ich powierzchni i wielkości przestrzeni międzyszybowej. W niektórych przypadkach szyby o standardowej grubości 4 mm przy standardowym odstępie między szybami wynoszącym 16 mm można wykonać o maksymalnej powierzchni do 3 m2. Powyżej tej powierzchni muszą być stosowane szyby o grubości 6 mm lub 8 mm, a nawet 10 mm. Grubość szyb a także szyby hartowane, laminowane antywłamaniowe lub bezpieczne każdorazowo dobieramy indywidualnie.

W ofercie Ortis Pomorze zawsze znajdziecie Państwo stolarkę, która spełnia wymogi stawiane przez nowoczesne trendy w architekturze.

Title

x
Call Now Button